Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 1371

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 10:01, 06 Lip 2006    Temat postu: Wimbledon 2006

"Ćwierćfinały wielkich turniejów często są najciekawsze. Inaczej było we wtorek na słynnym obiekcie przy Church Road - nie porwały wymagającej publiczności. Żadno spotkanie nie trwało dłużej niż 87 minut.

Zwyciężczyni Wimbledonu 2004, Maria Szarapowa, musiała się trochę sprężyć dopiero w drugim secie, kiedy ze stanu 4:0 zrobiło się 4:3 i Jelena Dementiewa miała wówczas dwie możliwości przełamania. Nie udało się i szybko, bo po 70 minutach, mecz się skończył. Stał na kiepskim poziomie. Obie Rosjanki więcej psuły niż wygrywały. Szarapowa miała 14 kończących uderzeń i 19 nie wymuszonych błędów, Dementiewa 8 i 16. - Przeszkadzały mi jęki rywalki. Sędzia powinien coś z tym zrobić, na korcie było stanowczo za głośno - żaliła się Jelena. [ten tekst mnie rozwalił xD]

Kibice nie dyskutowali jednak o postękiwaniach blondwłosej gwiazdy. Wszyscy byli zszokowani wtargnięciem na kort nagiego mężczyzny (okazało się, że to DJ jednej z holenderskich stacji radiowych Sander Lantinga). Ochrona potrzebowała aż dziesięciu sekund, by go ubezwładnić. - To było obrzydliwe, w ogóle nie patrzyłam na tego człowieka - zarzekała się Szarapowa.

Jej rywalką w 1/2 finału będzie Amelie Mauresmo, która po raz trzeci z rzędu awansowała do półfinału w Londynie. Podobnie jak w roku 2005 w ćwierćfinale wygrała z Anastazją Myskiną, swoją ulubioną rywalką (bilans z nią 10/1)."